Zaimo – pożyczka od Kredito24

Kredito24 to niemiecka firma z chwilówkami, która już od jakiegoś czasu działa na naszym rynku. Oprócz chwilówek przez Internet pod własną marką, sprzedaje ona również pożyczki na stronie pandamoney.pl.

Potem pojawiły się klasyczne, ratalne pożyczki na dłuższy okres. Marka Kredito24Raty funkcjonowała kilka miesięcy. Najnowszą odsłoną Kredito24 jest Zaimo, gdzie będzie można pożyczyć do 6000 zł, a spłata rat może potrwać do 12 miesięcy.

Co ciekawe, firma oblicza koszty indywidualnie dla każdego aplikującego. Badana jest też jego zdolność kredytowa. Jest to odejście od znanych zasad na tym rynku, czyli takich samych kosztów dla wszystkich, oraz ich jawności.

Aby rozjaśnić nieco sytuację, Zaimo podaje taką kalkulację.

Reprezentatywny przykład: Kwota kredytu: 3000 zł, okres kredytowania: 344 dni (pierwsza rata płatna po 14 dniach, kolejnych 11 rat w 30-dniowych odstępach, w sumie 12 rat), oprocentowanie: 16% w skali roku, prowizja + oprocentowanie: 2875 zł, całkowita kwota do zapłaty: 5875 zł, RRSO: 243%, stan na dzień 17 marca 2014.


Jak widać na powyższym cytacie, Zaimo należy do droższych pożyczkodawców, jego oferta jest porównywalna z tym co proponuje InCredit.

Dużo taniej jest w Vanquis, Asa Kredyt czy TakTo, nie wspominając o pożyczkach społecznosciowych w Kokos.
Cechy

  • Aplikacja 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
  • BOK działa w pon-pt w godz. 10-18.
  • Wymagany dochód.
  • Weryfikacja w BIG InfoMonitor, KRD, ERIF BIG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *